fbpx

Taksit – Kapıda Ödeme – 150 ₺ ve Üzeri Ücretsiz Kargo

Mesafeli Satış Sözleşmesi, İade ve Değişim

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU VE MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

 

 

MADDE 1 – Taraflar/SATICI Bilgileri

Satıcı İsim/Ünvanı          : uslada.com.tr / Uslada Bijoux House – Süleyman Yalçınkaya (“SATICI” olarak anılacaktır).

Satıcı Adresi                   : Büyükşehir Mah, Atatürk Bulvarı, Güzelkent B-7, No:47C/14, PK:34520, Beylikdüzü / İSTANBUL

Satıcı E-posta adresi       : [email protected]

Satıcı Telefon No.           : (212) 944 4240

 

MADDE 2 – Taraflar/ALICI Bilgileri

İş bu belgenin (irsaliyeli fatura) düzenlendiği kişi/kurum, taraflardan biridir ve “ALICI” olarak anılacaktır.

 

MADDE 3 – Konu

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun konusu SATICI’nın www.uslada.com.tr web sitesinden ALICI’ya satışını yaptığı, bu belgede (irsaliyeli fatura) ve www.uslada.com.tr web sitesinde düzenlenen satış öncesi sipariş formlarında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince ALICI’nın bilgilendirilmesi ve tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir.

 

ALICI, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, söz konusu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler, teslimat ve kargo, cayma hakkı ve yine iş bu sözleşme ve ön bilgilendirme formunun ayrılmaz parçaları olan www.uslada.com.tr’nin internet satışları iade ve değişim prosedürü, kullanım sözleşmesi, üyelik sözleşmesi ve kişisel verilerin işlenmesi ve aktarılması hakkındaki onay ve bilgilendirme formunu onayladığını ve hakkında bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş ettiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.  www.uslada.com.tr sitesinden alışveriş yaparken tüketici tarafından onaylanan ve sisteme kayıtlı e-mail adresine gönderilen ön bilgiler, bilgilendirme formu ve SATICI’ nın satış faturası işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. ALICI siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından değiştirebilecektir. Bununla beraber ALICI’nın “Aynı Gün Teslimat” veya “Ekspress Teslimat” hizmetinden faydalanması halinde sipariş oluşturulduktan sonra, diğer teslimat yöntemlerinde ise sipariş oluşturulduktan ve Satıcı tarafından onaylandıktan sonra teslimat aşamasına geçilmesi sebebiyle ALICI siparişe ait teslimat adresini değiştiremez. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi onayı Aracı Hizmet Sağlayıcı veya Satıcı tarafından mevzuatta öngörülen süre boyunca kayıt altına alınmakta olup, ALICI bu süre boyunca, dilediği zaman SATICI ile iletişime geçerek bu bilgileri talep edebilir.

 

MADDE 4 – Sözleşme Konusu Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin Temel Nitelikleri, Teslimat, Satış ve Ödeme Bilgileri

ALICI’nın/Üyenin www.uslada.com.tr e-ticaret sitesinden elektronik ortamda satın aldığı ürünlerin ve/veya hizmetlerin cinsi ve türü, miktarı, marka veya modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslimat adresi, fatura bilgileri, kapıda ödeme hizmet bedeli ve kargo ücreti alışveriş öncesi düzenlenen formlarda görüldüğü gibidir.

 

4.1.Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin tanımı, adedi, birim ve toplam fiyatları, KDV’si, KDV dahil toplam fiyat, teslimat/ulaşım şekli ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler alışveriş öncesi düzenlenen formlarda görüldüğü ve yukarıda açıklandığı gibi olup, bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

4.2.Kargo Ücreti ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın kargo ücreti ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.3.Anlaşmalı kargo firması vasıtası ile sağlanan kapıda ödeme ek hizmetine ait ücret/komisyon ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın kapıda ödeme ek hizmetine ait ücret/komisyon ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.4.Ekspres/Aynı Gün Teslimat ek hizmetine ait ücret/komisyon ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın Ekspres/Aynı Gün Teslimat ek hizmetine ait ücret/komisyon ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.5.Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde kargo şirketi paket tesliminde siparişinizin toplam tutarını (ürünlerin bedeli, kargo bedeli, kapıda ödeme ek hizmet bedeli, ekspres teslimat/aynı gün teslimat ek hizmet bedeli) ödeme seçeneğinize göre NAKİT veya KREDİ KARTI TEK ÇEKİM olarak tahsil eder.

4.6. ALICI, www.uslada.com.tr’den vereceği siparişleri; (a) Kredi Kartı (peşin ya da taksitli) / Bankamatik Kartı, (b) Kapıda Ödeme (nakit ya da kredi kartı tek çekim), (c) Banka Havale / EFT ödeme araçları ve şekilleri ile gerçekleştirebilir.

4.7. ALICI’nın, ödemeyi Havale/EFT olarak yapmayı tercih ettiği durumlarda;

(a) Ödemeler SATICI tarafından bir (1) iş günü sonrasında kontrol edilip onaylanmaktadır.

(b) ALICI, siparişi onaylandıktan sonra oluşan sipariş kodunu havale/EFT’nin açıklama bölümüne eklemelidir.

(c) Siparişler, siparişin toplam bedeli olması gereken havale ücretinin hesaplara yattığı tarihte geçerlilik kazanır. Bu süre içerisinde tükenen ürünlerden uslada.com.tr sorumlu değildir.

(d) Siparişe ait toplam tutar iki (2) iş günü içerisinde aşağıda listelenen banka hesaplarından birine gönderilmez ise, siparişler iki (2) iş günü sonunda iptal edilmiş sayılacaktır.

 

*** Lütfen ödemelerinizi “SÜLEYMAN YALÇINKAYA – USLADA” adına gönderiniz.

BANKAŞUBEHESAP NO.HESAPIBAN NO.
YAPI KREDİBeylikdüzü E-557581883TLTR45 0006 7010 0000 0057 5818 83
İŞ BANKASIBüyükşehir – Beylikdüzü0087785TLTR13 0006 4000 0011 4680 0877 85
GARANTİBeylikdüzü – Meydan6295317TLTR59 0006 2000 7820 0006 2953 17
VAKIFBANKE-5 Beylikdüzü00158007308921445TLTR15 0001 5001 5800 7308 9214 45

 

MADDE 5 – Taahhütlerin Geçerlilik Süresi

Madde 4’te belirtilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

MADDE 6 – Teslimata ilişkin bilgiler

Ürün/Ürünlerin kargoya teslimi, siparişin verilip, ödemenin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde yapılacaktır. ALICI’ya yazılı olarak haber verilmesi koşulu ile bu süre 10 gün daha uzatılabilecektir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli kredi kartından tahsil edilemez ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sipariş onayının internet ortamında yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde SATICI’nın edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. İşbu mücbir sebebin 15 günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

ALICI tarafından özellikle bilgilendirme yapılmadığı taktirde,  ürünlere ve hizmetlere ait düzenlenecek fatura alışveriş öncesi düzenlenen formlarda ve faturada belirtilen teslimat adresine gönderilecektir. Teslimat şekil ve şartları Mesafeli Satış Sözleşmesinde ayrıca belirtilmiştir.

 

İşbu 6 maddeden oluşan Ön Bilgilendirme Formu, SATICI ile ALICI arasında düzenlenen Mesafeli Satış Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası olup, elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilmiştir.

 

 

Satıcı İsim/Ünvanı                                                                                                                                  ALICI

USLADA  Bijoux House – Süleyman Yalçınkaya

 

 

 

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

 

MADDE 1 – Taraflar/SATICI Bilgileri

Satıcı İsim/Ünvanı          : uslada.com.tr / Uslada Bijoux House – Süleyman Yalçınkaya (“SATICI” olarak anılacaktır).

Satıcı Adresi                   : Büyükşehir Mah, Atatürk Bulvarı, Güzelkent B-7, No:47C/14, PK:34520, Beylikdüzü / İSTANBUL

Satıcı E-posta adresi       : [email protected]

Satıcı Telefon No.           : (212) 944 4240

 

MADDE 2 – Taraflar/ALICI Bilgileri

İş bu belgenin (irsaliyeli fatura) düzenlendiği kişi/kurum, taraflardan biridir ve “ALICI” olarak anılacaktır.

 

MADDE 3 – Konu

İşbu Sözleşme’nin konusu SATICI’nın www.uslada.com.tr web sitesinden ALICI’ya satışını yaptığı, bu belgede (irsaliyeli fatura) ve www.uslada.com.tr web sitesinde düzenlenen satış öncesi sipariş formlarında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince ALICI’nın bilgilendirilmesi ve tarafların hak ve yükümlülüklerini düzenlemektir.

 

ALICI, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, söz konusu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler, teslimat ve kargo, cayma hakkı ve yine iş bu sözleşme ve ön bilgilendirme formunun ayrılmaz parçaları olan www.uslada.com.tr’nin internet satışları iade ve değişim prosedürü, kullanım sözleşmesi, üyelik sözleşmesi ve kişisel verilerin işlenmesi ve aktarılması hakkındaki onay ve bilgilendirme formunu onayladığını ve hakkında bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş ettiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.  www.uslada.com.tr sitesinden alışveriş yaparken tüketici tarafından onaylanan ve sisteme kayıtlı e-mail adresine gönderilen ön bilgiler, bilgilendirme formu ve SATICI’ nın satış faturası işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır. ALICI siparişine ilişkin verdiği bilgileri “Hesabım” sayfasından değiştirebilecektir. Bununla beraber ALICI’nın “Aynı Gün Teslimat” veya “Ekspress Teslimat” hizmetinden faydalanması halinde sipariş oluşturulduktan sonra, diğer teslimat yöntemlerinde ise sipariş oluşturulduktan ve SATICI tarafından onaylandıktan sonra teslimat aşamasına geçilmesi sebebiyle ALICI siparişe ait teslimat adresini değiştiremez. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi onayı Aracı Hizmet Sağlayıcı veya SATICI tarafından mevzuatta öngörülen süre boyunca kayıt altına alınmakta olup, ALICI bu süre boyunca, dilediği zaman SATICI ile iletişime geçerek bu bilgileri talep edebilir.

 

MADDE 4 – Sözleşme Konusu Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin Temel Nitelikleri, Teslimat, Satış ve Ödeme Bilgileri

ALICI’nın/Üyenin www.uslada.com.tr e-ticaret sitesinden elektronik ortamda satın aldığı ürünlerin ve/veya hizmetlerin cinsi ve türü, miktarı, marka veya modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslimat adresi, fatura bilgileri, kapıda ödeme hizmet bedeli ve kargo ücreti alışveriş öncesi düzenlenen formlarda görüldüğü gibidir.

 

4.1.Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin tanımı, adedi, birim ve toplam fiyatları, KDV’si, KDV dahil toplam fiyat, teslimat/ulaşım şekli ve ödeme koşullarına ilişkin bilgiler alışveriş öncesi düzenlenen formlarda görüldüğü ve yukarıda açıklandığı gibi olup, bu bilgiler ALICI tarafından da onaylanmıştır.

4.2.Kargo Ücreti ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın kargo ücreti ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.3.Anlaşmalı kargo firması vasıtası ile sağlanan kapıda ödeme ek hizmetine ait ücret/komisyon ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın kapıda ödeme ek hizmetine ait ücret/komisyon ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.4.Ekspres/Aynı Gün Teslimat ek hizmetine ait ücret/komisyon ALICI tarafından ödenecektir. SATICI’nın Ekspres/Aynı Gün Teslimat ek hizmetine ait ücret/komisyon ile ilgili ALICI’ya sağladığı imkan ve fırsatlar hali müstesnadır.

4.5.Kapıda ödeme yöntemiyle verilen siparişlerde kargo şirketi paket tesliminde siparişinizin toplam tutarını (ürünlerin bedeli, kargo bedeli, kapıda ödeme ek hizmet bedeli, ekspres teslimat/aynı gün teslimat ek hizmet bedeli) ödeme seçeneğinize göre NAKİT veya KREDİ KARTI TEK ÇEKİM olarak tahsil eder.

4.6. ALICI, www.uslada.com.tr’den vereceği siparişleri; (a) Kredi Kartı (peşin ya da taksitli) / Bankamatik Kartı, (b) Kapıda Ödeme (nakit ya da kredi kartı tek çekim), (c) Banka Havale / EFT ödeme araçları ve şekilleri ile gerçekleştirebilir.

4.7. ALICI’nın, ödemeyi Havale/EFT olarak yapmayı tercih ettiği durumlarda;

(a) Ödemeler SATICI tarafından bir (1) iş günü sonrasında kontrol edilip onaylanmaktadır.

(b) ALICI, siparişi onaylandıktan sonra oluşan sipariş kodunu havale/EFT’nin açıklama bölümüne eklemelidir.

(c) Siparişler, siparişin toplam bedeli olması gereken havale ücretinin hesaplara yattığı tarihte geçerlilik kazanır. Bu süre içerisinde tükenen ürünlerden uslada.com.tr sorumlu değildir.

(d) Siparişe ait toplam tutar iki (2) iş günü içerisinde aşağıda listelenen banka hesaplarından birine gönderilmez ise, siparişler iki (2) iş günü sonunda iptal edilmiş sayılacaktır.

 

*** Lütfen ödemelerinizi “SÜLEYMAN YALÇINKAYA – USLADA” adına gönderiniz.

BANKAŞUBEHESAP NO.HESAPIBAN NO.
YAPI KREDİBeylikdüzü E-557581883TLTR45 0006 7010 0000 0057 5818 83
İŞ BANKASIBüyükşehir – Beylikdüzü0087785TLTR13 0006 4000 0011 4680 0877 85
GARANTİBeylikdüzü – Meydan6295317TLTR59 0006 2000 7820 0006 2953 17
VAKIFBANKE-5 Beylikdüzü00158007308921445TLTR15 0001 5001 5800 7308 9214 45

 

MADDE 5 – Taahhütlerin Geçerlilik Süresi

Madde 4’te belirtilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

MADDE 6 – Teslimata ilişkin bilgiler

Ürün/Ürünlerin kargoya teslimi, siparişin verilip, ödemenin SATICI’ya ulaştığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içinde yapılacaktır. ALICI’ya yazılı olarak haber verilmesi koşulu ile bu süre 10 gün daha uzatılabilecektir. Herhangi bir nedenle ürün bedeli kredi kartından tahsil edilemez ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sipariş onayının internet ortamında yapıldığı tarihte, var olmayan veya öngörülmeyen mücbir sebeplerin varlığı halinde SATICI’nın edimini yerine getirememesi halinde herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. İşbu mücbir sebebin 15 günden fazla sürmesi halinde taraflardan her biri sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme hakkına sahip olacaktır.

 

ALICI tarafından özellikle bilgilendirme yapılmadığı taktirde,  ürünlere ve hizmetlere ait düzenlenecek fatura alışveriş öncesi düzenlenen formlarda ve faturada belirtilen teslimat adresine gönderilecektir. Teslimat şekil ve şartları Mesafeli Satış Sözleşmesinde ayrıca belirtilmiştir.

 

İşbu 6 maddeden oluşan Ön Bilgilendirme Formu, SATICI ile ALICI arasında düzenlenen Mesafeli Satış Sözleşmesinin ayrılmaz bir parçası olup, elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilmiştir.

 

MADDE 7 – Teslimat Şartları

7.1.Ürünler, ALICI’nın belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak sipariş tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde teslim edilir.

7.2.Ürünlerin, ALICI’dan gösterdiği başka bir kişiye teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

7.3.ALICI, Ürünleri teslim aldığı anda kontrol etmek ve gördüğü ayıpları derhal SATICI’ya bildirmekle yükümlüdür.

7.4.Siparişi verilen ürünlerin, teslimat adresindeki ALICI tarafından teslimatının kabul edilmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

7.5.Kargo firmasının, Ürünler’i ALICI’ya teslimi aşamasında bizzat Kargo firmasının kusuru nedeniyle meydana gelen her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen Ürünün ALICI’ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

7.6.SATICI, Ürünler’in sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

7.7.SATICI, Ürünler’in teslim süresinden önce haklı bir nedenle tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması üzerine ALICI’yı bilgilendirmek ve yazılı onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir Ürün tedarik edebilir.

7.8.SATICI, Ürünler’in teslim edilmesinin imkânsızlaşması halinde durumu derhal ALICI’ya bildirir ve varsa teslimat masrafları dahil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (ondört) gün içerisinde iade eder.

 

MADDE 8 – Cayma Hakkı – (İade ve Değişim)

Siparişinizi, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde kullanmadığınız ve ürün ya da ambalajını (satılabilirliğini) bozmadığınız sürece ücretsiz iade edebilirsiniz. Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, uslada.com.tr tarafından iade alınmayacaktır.

 

Ücret iadelerinde; kapıda ödeme ile almış olduğunuz siparişlerin kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir.

 

Siparişinizi kargolama sürecine girmeden önce iptal etmek istemeniz durumunda Müşteri Hizmetleri bölümümüzden müşteri temsilcilerimize (212) 944 4240 bilgilendirme yapmanız yeterlidir.

 

Alışverişin taksitli olması ve alışveriş tarihiniz ile iade talebinizin tarihi arasında banka tarafından hesap kesiminizin yapılmış olması durumunda, banka tarafından iade tutar her ay taksit tutarında kredi kartınıza yansımaktadır. Bu durum tamamen banka tarafından kaynaklanmaktadır ve tarafımızca bu prosedür üzerinde bir değişiklik yapılamamaktadır.

 

Kredi kartıyla yapılan alışverişlerin iadesi sanal pos üzerinden gerçekleştirildiğinden iade süresi bankanıza bağlı olarak ortalama 15 günü bulabilmektedir.

 

8.1.ALICI, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

8.2.Cayma hakkının kullanılması için 14 (On dört) günlük süre içinde ALICI’nın; SATICI’nın sözleşmenin 1. Maddesinde belirtilen adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla veya e-posta ile bildirimde bulunması, ürünün 27.11.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” başlıklı 15. madde hükümleri kapsamında olmaması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır.

8.3.Bu hakkın kullanılması halinde, ALICI ya da 3. kişi, ürün iadesiyle birlikte, kendisine gönderilen fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyalleri, eksiksiz olarak SATICI’ya göndermekle yükümlüdür. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV’si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

8.4.İade edilecek ürünlerin, kutusu, ambalajı, sertifikaları, varsa hediye ürünleri ve aksesuarları, hediye çekleri ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI’ya iade edilmesi gerekmektedir. Bu materyallerden herhangi birinin gönderilmemesi ya da taşıma şirketinden kaynaklanmış olsa dahi hasarlı olması durumunda, materyalin bedeli iade tutarından düşülerek iade işlemi tamamlanır. ALICI, bu işlemler için hangi yolu izleyeceğini SATICI’yla belirtilen iletişim bilgilerinden irtibata geçerek öğrenmelidir.

8.5.SATICI, kendisine bildirimde bulunulmadan yapılan iadeleri kabul etmeme hakkına sahiptir.

8.6.SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 (ondört) günlük süre içerisinde toplam bedeli (ALICI tarafından SATICI’ya ödenen tüm bedeller toplamı) ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ya iade etmekle yükümlüdür.

8.7.Ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, Ürünün ALICI’ya veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde; (a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen Ürünlerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün, (b) Birden fazla parçadan oluşan Ürünlerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün, (c) Belirli bir süre boyunca Ürünlerin düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, ALICI’nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk Ürünü teslim aldığı gün esas alınır.

8.8.Cayma hakkı kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo’dur. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen Ürünler’in kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır. ALICI, bu durumda SATICI’nın anlaşmalı kargosu Yurtiçi Kargoşirketi ile karşı ödemeli olarak ürünü SATICI’ya göndermelidir. Aksi takdirde ALICI, Kargo bedelini ödemekle yükümlüdür.

 

ANLAŞMALI KARGO FİRMASI (ücretsiz iade için)

YURTİÇİ KARGO

 

İADE ADRESİ:

Uslada Bijoux House (Süleyman Yalçınkaya) – uslada.com.tr

Büyükşehir Mah, Atatürk Bulv. Güzelkent B-7, No:47C/14, 34520, Beylikdüzü / İSTANBUL – TR.

Tel: (212) 944 4240

 

8.9.Teslim alınmış olan Ürünlerin değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı cayma hakkının kullanılmasına engel değildir. Ancak değer azalması veya iadenin imkânsızlaşması ALICI’nın kusurundan kaynaklanıyorsa SATICI’ya Ürünlerin değerini veya değerindeki azalmayı tazmin etmesi gerekir. Ürünlerin mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalar değer azalması sayılmaz.

 

Yukarıda Madde 8’de belirtilen koşullar yalnızca USLADA Bijoux House Online Mağazası (uslada.com.tr) üzerinden gerçekleştirilen satış işlemleri için geçerlidir.

 

MADDE 9 – Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler – (İade ve Değişim)

Aşağıda belirtilen hallerde ALICI tarafından Cayma hakkı kullanılamaz:

 

  1. a) ALICI’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. (Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca kişiye özel üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.)
  2. b) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  3. c) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  4. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
  5. e) Ürünlerin tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
  6. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  7. g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya ALICI’ya anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
  8. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, ALICI’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

 

Kimi ürünlerin iadesi, belirli şartlar nedeniyle uygun görülmediği sürece mümkün olamayacağından, müşterilerimizden bu konuda hassas olmalarını bekliyoruz. Teslimat sırasında arızalı ya da ayıplı çıkan ürünler dışında, niteliği itibarıyla iade edilemeyecek, kullanım sırasında vücutla direkt temasa girmek suretiyle hijyen açısından hassas olan ürünler (küpe, küpeli setler, piercing ürünleri, hızma, gece elbisesi, iç giyim, çorap, mayo ve aksesuarlar v.b.), kopyalanabilir ürünler (Kitap, DVD, VCD ve CD gibi.) ve tek kullanımlık ürünlerde, orijinal ambalajının açılması halinde iade alınamamaktadır. Bunlar haricinde vücut ile temas eden diğer ürünlerin de denenmemiş ve kullanılmamış olması şartı ile iadesi geçerlidir.

 

Sitemizde gerçekleştirilen satışlar stoklarla sınırlı olduğu için ürün değişimine yazık ki yapamamaktayız. Üründen memnun kalmamanız halinde veya kargoda hasar görmüş olması durumunda değişim yapamayacağımızı, sipariş tutarınızın sadece ürün bedelini iade edilebileceğimizi bilmenizi isteriz. Değişim talebinde bulunduğunuz ürünün sitemiz üzerinden satışı devam ediyor ise elinizdeki ürünü iade edebilir ve yeni ürün sipariş edebilirsiniz. Değişim talepleriniz iade talebi olarak değerlendirilecektir.

 

MADDE 10 – Genel Hükümler

10.1.18 yaşından küçük kişiler ile ayırt etme gücünden yoksun veya kısıtlı erginler SATICI`dan alış-veriş yapamazlar. ALICI, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu, ayırt etme gücünden yoksun olmadığını ve kısıtlı ergin olmadığını teyid etmiş olur.

10.2.SATICI, www.uslada.com.tr internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. SATICI, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.

10.3.ALICI, www.uslada.com.tr’den alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.

10.4.ALICI; işbu Form’u elektronik ortamda/yazılı olarak teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen Ürünlere ait temel özellikler, Ürünlerin vergiler dahil fiyatı, kargo/nakliye ücreti, ek hizmet bedelleri, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

10.5.Herhangi bir nedenle Ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI başta Ürünün teslimi yükümlülüğü olmak üzere işbu sözleşmeden kaynaklanan diğer tüm yükümlülüklerinden kurtulmuş kabul edilir.

10.6.Ürünlerin ve/veya Hizmetlerin bedelinin herhangi bir sebepten dolayı SATICI’ya ödenmemesi halinde, ALICI SATICI’nın bildiriminden itibaren en geç 3 gün içinde Ürünleri tüm masrafları kendisine ait olmak üzere SATICI’ya iade eder. SATICI’nın Ürün bedeli alacağını takip dahil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

10.7.Mesafeli satış sözleşmesine konu ürüne(lere) ilişkin ödemenin ALICI tarafından kredi kartı ile yapılması durumunda, ALICI ile kredi kartı sahibinin ya da ürünün teslim edileceği kişinin farklı olmasından kaynaklanabilecek olan, kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız ve hukuka aykırı olarak kullanılması da dahil olmak üzere türlü hukuki risk, ALICI’ya aittir. ALICI, bahsi geçen durumlarda herhangi bir şekilde zarara uğraması halinde SATICI’dan hiçbir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder.

10.8.ALICI tarafından, mesafeli satış sözleşmesine konu ürüne(lere) ilişkin ödemenin herhangi bir bankaya ait ATM cihazından ya da şubesinden hesaba yatırma şeklinde yapılması durumunda, ürün bedelinin işbu sözleşmede belirtilen şartlar çerçevesinde ALICI’ya iade edilmesinin gerektiği hallerde kullanılmak üzere kendisine ait bir banka hesabına ait IBAN numarasını doğru ve eksiksiz bir şekilde SATICI’nın [email protected] adresine göndermeyi ve SATICI tarafından IBAN numarasına iade yapılmasına muvafakat ettiğini kabul ve taahhüt eder.

10.9.Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir, taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir.  Bu tür kampanyalar ve ödeme planı oluşturulma yetkisi bankanızın insiyatifindedir.

 

MADDE 11 – Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları

ALICI’nın, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI’nın borcu gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyandan ALICI sorumlu olacaktır.

 

MADDE 12 – Uyuşmazlıkların Çözümü

ALICI, satışa konu mal veya hizmet ile ilgili tüm öneri ve şikayetlerini SATICI’nın 1. Maddede belirtilen iletişim adresinden yazılı olarak ve/veya e-posta adresinden SATICI’ya iletebilir. SATICI, ALICI tarafından iletilen her türlü şikayet ve önerileri yasal sınırlar çerçevesinde inceleyerek sorunu çözüme kavuşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca, her yıl Gümrük ve ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için ALICI işleminin yapıldığı veya ALICI ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise SATICI işleminin yapıldığı veya SATICI ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri Yetkili olacaktır. Tarafların Kanun ve ilgili Yönetmeliklerden doğan her türlü hakkı saklıdır.

 

MADDE 13 – Bildirimler ve Delil Sözleşmesi

İşbu Sözleşme tahtında taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, Websitesi’nde yer alan formlar ve elektronik posta aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda SATICI’nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

MADDE 14 – Yürürlük

14 (on dört) maddeden ibaret işbu Mesafeli Satış Sözleşmesi ve beraberindeki 6 (altı) maddeden oluşan Ön Bilgilendirme Formu, elektronik ortamda taraflarca okunup, kabul edilip, teyit edilerek elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

 

 

Satıcı İsim/Ünvanı                                                                                                                                  ALICI

USLADA – Süleyman Yalçınkaya

İADE TALEP FORMU

Müşteri destek: +90 (212) 944 4240